BİR SİYASİ, BİR YÖNETİCİ, BİR AĞABEY OLARAK YASİN ÖZLÜ

Bazı insanlar hayatınızda iz bırakır, iyi bırakılan izler özlemle anılır, tekrar o günlere dönmek o anları yaşamak, o iz bırakanlarla beraber olmak ister insan…

Yasin Özlü benim hayatımda iz bırakan insanlardan, kişiliğiyle, yönetim becerisiyle, öğrettikleri, yaşattıkları ve gösterdiği ağabeylikle müspet bir yeri var gönlümde.

Ak Partideki siyasi hayatımın en güzel, en verimli günlerini onun yönetimindeki İl Gençlik Kollarında geçirdim diyebilirim, en güzel dostlukları o dönemde kurduk, en büyük rekabetleri o dönemde yaşadık, hem öğrendik, hem de öğrettik onunla beraber.

Hizmet yolunda liyakat sahibi olanların mahallesine, tarafgirliğine bakmadan önünü açtı, öz güven sahibi bir idareci olarak kimseden tedirgin olmadı, zaman zaman hoşumuza gitmeyen, hususi anlamda lehimize olmayan kararları da olsa  biz hiçbir zaman samimiyetinden şüphe etmedik.

Paşa deyimiyle dışarından gözüken artist tavrının altında samimi ve sıcak bir yüreği olduğunu onu yakın tanıyanlar bilirler, gecenin bir saati kendisini arayıp “hıyarlık yapmayın uşaklar” çıkışına muhatap olanlar dahi öfkeyle gittikleri makamından sarmaş dolaş ayrılmışlardır.

Yasin Özlü şimdilerde Başiskele Belediyesi Başkan Aday Adayı, Allah’tan hakkında hayırlısını vermesini niyaz ederim, fakirin onun için yapabileceği dua ve gönlünden gelen bu satırları kamuoyuna sunmak olacaktır.

Bizim için Ak Gençliğin ağabeyi belli bir zümreyi kucaklayanlar değil, hatalarımıza, yanlışlarımıza rağmen, edindiğimiz tarafgir tutumumuza aldırmadan, başarımızı parlatan, hatalarımızı özelde nasihat eksenli uyarılarıyla bize gösteren Yasin Özlü’nün ta kendisidir.

Allah yar ve yardımcın olsun,

Rabbim yolunu açık etsin,

Unutma ki “Başkanım sen Milletvekilliğine çık istersen başvuru ve sonrasında gerekecek maddi desteği biz aramızda toplarız” diyen o samimi gençler her zaman her yerde yanında olacak…

 

Post Created 87

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Begin typing your search above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Üste dön