EYVAH! KAHVALTIYI KAÇIRDIM…

Sabah Namazına kalkmak için kurduğu telefonun alarmı acı acı değil, neşe içerisinde çalıyordu, “Kalk ta bu bereketli vakitten nasibini al” dercesine tekrar tekrar çaldı, ama alarma verdiği tek refleks yatakta omuz değiştirmek oldu!

Çocukların yatak odasına çığlıklar eşliğinde girmesiyle açtı gözlerini, birbirleri ile oynuyorlar bağırıp çağırıyorlardı, tam çocukları fırçalayacak iken eşi odanın perdesini açtı ve gün ışığı odaya doluverdi, kalk dedi hanımı biz kahvaltıyı yaptık, seni belki elli sefer çağırdım ama kalkmadın, kalk ta sana da bir şeyler hazırlayayım.

Bu duruma çok sinirlendi ve “Yahu bir pazar günü ailece kahvaltı yapacağız, onu da organize edemiyorsun” diye çıkıştı hanımına. Hanımı bu serzenişlere alışmıştı mutfağa geçerek kocası için kahvaltı hazırlıklarına koyuldu.

Canı sıkılarak tekrar yastığa sarıldı ve tabiri caizse yatak keyfi yapmaya başladı, o esnada uyku ile uyanıklık arası bir hal üzereydi (yakaza hali) sahibi kimin olduğu belli olmayan bir ses işitti:

“Demek ailen ile birlikte kahvaltı yapamadığın için öfkelendin ha, hani sen bir alarm kurmuştun sabah kalkacak ve Rabbinin huzuruna duracaktın, ailenin tüm fertlerini ardına alarak onlara İmamlık yapacaktın ne oldu? Sen yiyemediğin zeytin ve peynirin, bal ve böreğin dersindesin ha öyle mi? Buğday isteyene buğday, nefes isteyene nefes verilir, afiyet olsun.”

Şok olmuştu! Kalktı abdest alıp sabah namazını kıldı ve nefsine ceza olarak o günü oruçlu geçirdi.

Buğdaya talip olanlar çürüyüp giden bedenleri beslerler, aldananlardan olmamak niyazı ile.

Bize kalemle yazmayı öğreten Rabbimize şükürler olsun.

Post Created 87

EYVAH! KAHVALTIYI KAÇIRDIM…” üzerine 3 görüş

  1. Kaçımız tam olarak vakit namazlarını kılıyor ve kaçımız yine yemek yemeden vakit atlatarak açlık ile yaşayabiliyor.
    Yemek lazım doğru vücudu güçlü kılıp doyurmak için fakat namaz olmazsa ruhumuz boş bir çuval misali yıkılır amaçsız bir şekilde savrulur bir oyana bir bu yana.
    Dedik dedikte ne acıdır ki bunu diyen ben uzun zamandır vakitleri kaçırıyor sabah namazını kılmıyorum malesef Rabbim bize akıl izan nasip et.
    Sayın Murat ERGELEN bir kişiyi değiştiren dünyayı değiştirebilir. Allah senden razı olsun bildiklerimizi tekrar hatırlattığın için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Begin typing your search above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Üste dön